GIRLS PREP BASKETBALL=
Baldwin 69, Pleasant Hill, Mo. 34
Basehor-Linwood 54, Topeka West 34
Bennington 58, Solomon 16
Christ Preparatory Academy 59, KC Wyandotte 39
Clearwater 31, Mulvane 28
Derby 57, Hutchinson 23
El Dorado 32, Augusta 28
Goddard-Eisenhower 62, Wichita Campus 18
Great Bend 57, Dodge City 50
Heritage Christian 43, Osawatomie 19
Hodgeman County 68, Minneola 43
Kapaun Mount Carmel 60, Wichita Heights 50
Logan/Palco 31, Western Plains-Healy 29
Maize South 62, Goddard 21
Manhattan 58, Emporia 55, 2OT
McPherson 41, Andale 29
Meade 40, Pawnee Heights 32
Natoma 42, Lincoln 32
Northern Valley 59, Triplains-Brewster 23
Wichita Bishop Carroll 53, Wichita South 38
Wichita Defenders Homeschool 50, Wichita Classical 35
Wichita Southeast 63, Wichita East 38
Wichita Sunrise 53, Macksville 47
Blue Valley North Tournament=
(First Round=
St. James Academy 68, Lee's Summit North, Mo. 41
Burlington Tournament=
(First Round=
Ottawa 55, Sabetha 46
Silver Lake 52, Paola 25
Centre Tournament=
(First Round=
Douglass 61, SVHE 42
Elyria Christian 54, Centre 14
Marion 41, Wakefield 29
Hillsboro Tournament=
(First Round=
Clay Center 41, Holcomb 36
Eureka 52, Riley County 47
Hesston 40, Remington 35
Hillsboro 46, Republic County 15
Hoisington Tournament=
(First Round=
Ellsworth 44, Otis-Bison 13
Hoisington 48, La Crosse 14
Mid-Continent League Tournament=
Ellis 43, Trego 39
Hoxie 63, Norton 43
Phillipsburg 71, Oakley 27
Smith Center 60, Hays-TMP-Marian 51
Northern Plains Tournament=
Consolation Semifinal=
Rock Hills 45, Thunder Ridge 29
Southern Cloud 36, Chase 34
Sylvan-Lucas 51, Pike Valley 36
Semifinal=
Lakeside 56, Osborne 47
St. John's Beloit-Tipton 62, Wilson 42
NW Kansas League Tournament=
First Round=
Quinter 61, Greeley County 32
Sharon Springs 34, Oberlin-Decatur 22
St. Francis 55, Dighton 26
Southeast Tournament=
First Round=
College Heights Christian, Mo. 41, Southeast 29
Neodesha 58, Baxter Springs 15
Riverton 39, Columbus 33
Sterling Tournament=
First Round=
Hugoton 56, Smoky Valley 46
Southeast Saline 58, Sterling 21
Tonganoxie Tournament=
First Round=
Bonner Springs 54, Wamego 48
Uniontown Tournament=
Fredonia 60, Oswego 11